WILD

WILD (angl. Wake Initiated Lucid Dream) – tai pabudimo inicijuoti sąmoningi sapnai. Šios technikos (arba turbūt tiksliau – technikų grupės) pagrindinis tikslas – išlaikyti savo sąmoningumą leidžiant kūnui užmigti. WILD technikos yra gana populiarios tarp pradedančiųjų.

WILD yra efektyviausia naudoti kartu su WBTB (t.y., po 5-6 valandų nakties miego), bet galima naudoti popiečio miego metu ar pabudus anksti ryte.

  1. Grįžę į lovą keletą kartų giliai įkvėpkite, atpalaiduokite savo kūną, galite pasinaudoti žinomomis relaksacinėmis ar meditacinėmis technikomis.
  2. Užmerkite akis, įsitaisykite pačioje jums patogiausioje pozicijoje ir pasiruoškite miegui.
  3. Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Su kiekvienu įkvėpimu/iškvėpimu mintyse skaičiuokite, kaskart primindami jog galbūt jau sapnuojate: „vienas, aš sapnuoju“, „du, aš sapnuoju“, „trys, aš sapnuoju“ ir t.t. Jeigu pamesite skaičių, pradėkite skaičiuoti iš naujo.
    Alternatyva: Koncentruokite dėmesį į savo kvėpimą ir į regos lauką. Stebėkite regos lauke atsirandančius vaizdinius – pradžioje tai gali būti tiesiog šviesos žybsniai, besikeičiančios geometrinės formos, kiek vėliau – įmantresni vaizdiniai.
  4. Pasistenkite visą laiką išlikti toje pačioje pozicijoje. Jeigu jums kils didelis noras apsiversti ant kito šono – pasistenkite tam pasipriešinti kiek tik įstengiate.
  5. Jei pajusite, kad vaizdiniai ar mintys jus kažkur „nunešė“, pratęskite/pradėkite iš naujo skaičiavimą (3) arba susikoncentruokite vėl į vaizdinius savo regos lauke (3A).
  6. Vaizdiniai gali patapti vis ryškesni ir vaizdingesni, galite pradėti girdėti įvairius garsus ar patirti fizinius pojūčius (vibraciją, kūno „sustabarėjimą“ ar pan.) – neišsigąskite! Tai kaip tik reiškia, kad jūs esate teisingame kelyje ir jau labai greit atsidursite sapne!
  7. Jeigu pajusite, kad visiškai negalite pajudinti kūno – neišsigąskite! Tai – miego paralyžius, reiškiantis, kad jūsų organizmas pereina į REM miego stadiją ir yra pasirengęs sapnuoti. Tiesiog atsipalaiduokite ir pasiruoškite sapnui – jis gali prasidėti bet kurią akimirką!
  8. Jeigu fiziniai pojūčiai (vibracija, kūno sustabarėjimas, garsai ir pan.) staiga liovėsi, bet jūsų regos lauke – aklina tamsa (nėra jokių vaizdinių), gali būti jog jūs jau sapnuojate! Tiesiog… atmerkite akis! Labai realu, kad atsimerks ne fizinės akys, o akys sapne!
  9. Net jeigu rastumėte save tebegulintį lovoje, nepabijokite iš jos išlipti ir atlikti keletą realybės testų. Naudojant WILD, labai dažna sąmoningų sapnų pradžia ir yra būtent tokia, jog tebegulite lovoje savo kambaryje!

Ką apie tai sako mokslas?

WILD technikos, tokios kaip skaičiavimas mintyse ar kūno pojūčių stebėjimas, yra galimai efektyvios sąmoningo sapnavimo metodikos, bet reikia pakartotinių tyrimų jų efektyvumo patvirtinimui [1].

[1] Stumbrys, T., Erlacher, D., Schädlich, M., & Schredl, M. (2012). Induction of lucid dreams: A systematic review of evidence. Consciousness and Cognition, 21(3), 1456-1475. https://doi.org/10.1016/j.concog.2012.07.003